Chytré vrtání přináší do Průmyslu 4.0 kvalitu a přesnost

Chytré vrtání přináší do Průmyslu 4.0 kvalitu a přesnost


Trup moderního osobního tryskáče je nesmírně komplexní počin. Vyspělé kombinované materiály včetně hliníku, titanu a uhlíkových vláken se dokonale pojí dohromady a vytvářejí neuvěřitelně pevnou, ale přesto vysoce pružnou konstrukci.

Tato sofistikovaná konstrukce přináší do výroby řadu výzev. Od pracovníků v leteckém a kosmickém průmyslu se očekává, že do trupu letadla vyvrtají tisíce otvorů, přičemž každý konstrukční materiál má svou vlastní definovanou sadu technických charakteristik. Aby bylo možné dostát požadované flexibilitě, jsou vyžadovány skutečně důmyslné nástroje.

Jedním z řešení dostupných od společnosti Desoutter je řada pokročilých elektrických vrtaček SETITEC éVo. Ty jsou navrženy tak, aby zvýšily vaši flexibilitu a produktivitu. Propůjčují totiž operátorům absolutní kontrolu nad parametry vrtání a navíc nabízejí režim automatizovaného vrtání, který umožňuje automatické přizpůsobení vrtacího cyklu. Řada éVo se vyznačuje rovněž monitorováním vrtání v reálném čase s automatickou detekcí výstupních bodů.

Toto chytré vrtání zkrátka nabízí skutečnou optimalizaci výroby. Společnosti operující v oblasti leteckého a kosmického průmyslu mohou těžit ze zkrácení cyklu, protože rychlost posuvu a počet otáček se určují na základě soustavné detekce materiálu. éVo rovněž představuje řadu plně modulárních vrtacích nástrojů, což znamená, že komponenty jako například jednotky motoru a vrtací hlavy lze snadno a rychle vyměnit a zvýšit tak provozuschopnost. Tato funkce uživatelům přináší kvalitu, produktivitu a snadné použití.

Produkty éVo jsou navíc šetrné k životnímu prostředí a přinášejí výhody také v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Elektrické nástroje mají výrazně nižší spotřebu energie než jejich pneumatické protějšky. Zásluhou funkce inteligentního řízení mazání pak operátoři nepřicházejí tak často do kontaktu se škodlivými chemikáliemi.

Produkty řady éVo představují významný pokrok v oblasti výkonnosti a kvality vrtání. A to ještě není všem dnům konec. Společnosti začínají stále častěji využívat tyto elektrické produkty, což se neobejde bez velkých kroků směrem k chytřejší a výrazněji digitalizované budoucnosti, kdy výrobní data bude možné kompletovat, analyzovat a následně přenášet do programů Průmyslu 4.0. Tento přístup přinese skutečně propojená výrobní prostředí, vyšší produktivitu, provozuschopnost a flexibilitu a současně eliminuje odpad. Dokonce můžete pozorovat, jak se data z ručního vrtání kombinují s informacemi získanými z provozu hlavního a pomocného robota (označuje se jako cobot) a vytvářejí digitalizovanou továrnu budoucnosti.

Kontaktujte nás!

Cart

Your basket

Item removed. Undo