Historie společnosti Desoutter Industrial Tools

Historie společnosti Desoutter Industrial Tools


Za své dnešní vedoucí světové postavení v oblasti montážních řešení vděčí značka Desoutter tomu, že dokázala využít kombinaci mnoha dovedností a odborných znalostí. Společnost Desoutter Limited, která byla založena v roce 1914, se specializuje na oblast pneumatických šroubováků, vrtaček a vrtaček s automatickým posuvem. Ve Francii byla v roce 1918 založena společnost Georges Renault, která se zaměřuje na elektrické nářadí, utahovací systémy a nářadí na demontáž materiálu. Společnost Techmotive Tools, která byla založena v roce 1977 v USA, vyrábí inteligentní nářadí a montážní systémy s pohonem stejnosměrným proudem. Následuje společnost Scan Rotor založená v roce 1977, která se zaměřuje na výrobu aplikací pro šroubované spoje. SETITEC Line, která byla založena v roce 2005, se specializuje na pokročilá řešení pro vrtání ADU v leteckém průmyslu.

Původ názvu společnosti Desoutter

Žilo pět bratrů Desoutterových a všichni byli vášniví letci...

Historie inovace značky

Posuňte časovou osu pomocí myši zleva doprava.

Historie inovace značky

Doporučili Desoutter

Naši zákazníci a partneři to vyjádří nejlépe...

AIRBUS FRANCIE

Airbus je výrobní divize skupiny Airbus (dříve známé pod názvem European aeronautic defense and space company). V roce 2013 tato společnost se sídlem ve Francii vyrobila 626 dopravních letadel. Je rovněž známá jako výrobce a marketér prvního komerčně použitelného dopravního letadla s bezpilotním systémem fly-by-wire, Airbus a320, a největšího dopravního letadla na světě, A380.

Baptiste Bertrand – odpovědný manažer pro záležitosti týkající se procesu utahování v rámci odboru montážních metod

Má na starosti a jsem kontaktní osobou pro záležitosti týkající se procesu utahování v rámci odboru montážních metod u společnosti Airbus v Nantes (Francie).

Historicky jsme zahájili naši spolupráci s Georges Renault formou integrace vrtacího vybavení. Poté jsme integrovali první elektrické utahovačky v rámci programu A350.

Vzhledem k charakteru naší činnosti máme obrovskou odpovědnost vůči cestujícím a je naší povinností, abychom byli maximálně nároční a mohli tak vyrábět bezpečná letadla.

Firma Desoutter se rozvíjela společně s našimi požadavky a proto naše společnost i nadále používá nářadí Desoutter v každodenním provozu u operací povrchové přípravy (brusky, vrtačky apod.) a montážních operací (přechodné nebo finální spojovací součásti).

APRILIA ITÁLIE

Výrobce motocyklů Aprilia je vlajkovou lodí skupiny Piaggio v oblasti motosportu.

Agostino Masiero – manažer pro technologie

Aprila je celosvětová značka, která používá špičkové technologie. Rozvoj naší společnosti a její přední postavení na trhu s motocykly je výsledkem produktivity, spolehlivosti a inovací, v kombinaci s trvalými investicemi do výzkumu a vývoje.

V roce 2010 jsme dospěli ke zjištění, že potřebujeme sledovat výsledky procesů utahování, zejména při operacích utahování brzd, kol a řízení. Se systémy CVI3 a elektrickým nářadím, například CVIC II, MC a EAD, nám společnost Desoutter přinesla řešení přizpůsobená našim potřebám. K tomu byly přidány úpravy nástavců a softwaru.

Společnost Aprilia je nyní mimořádně spokojená s činností nářadí Desoutter a způsobem implementace jednotlivých řešení. V současnosti je Desoutter dodavatelem pro celou skupinu Piaggio.

Dle mého názoru společnost Desoutter vyniká ve třech základních aspektech: profesionalita a produktivita technického a servisního týmu, kvalita technologie a vynikající poměr kvality a ceny.

CATERPILLAR USA

Společnost Caterpillar je přední světový výrobce stavebního a důlního zařízení, dieselových motorů a motorů na zemní plyn, průmyslových plynových turbín a dieselelektrických lokomotiv.

Gary Joslyn – inženýr výrobních projektů

Caterpillar hledal globální dodavatele nářadí, kteří by dokázali nabídnout řešení na klíč a zajistit globální pokrytí všech závodů Caterpillar. V souladu s těmito požadavky společnost Desoutter uspořádala komplexní prezentaci svého portfolia v sídle Caterpillar, aby nám předvedla veškeré možnosti její výrobní řady. Od prvního setkání pak Caterpillar na Desoutter pohlížel jako na možného globálního dodavatele nářadí!

Jsem toho názoru, že tým společnosti Desoutter nabízí širokou škálu pro prostředků umožňujících přijímat kvalifikovaná rozhodnutí, ke kterým patří solidní znalost produktů, špičkové komunikační schopnosti, mimořádné odhodlání týmu a neutuchající úsilí být vždy o něco napřed.

Neuvěřitelně nám pomohli s optimalizací našeho výrobního procesu. Naše společnost dbá na to, abychom vždy plnili jakostní požadavky na kritické spoje, které montujeme. Nářadí Desoutter je k pro tento účel perfektně vhodné díky své kombinaci špičkových technologií a rozumné ceny.

CHANGAN AUTOMOBILE ČÍNA

Automobilka Changan automobile, která byla založena roku 1862 a v současnosti je považována za průkopníka čínského moderního průmyslu, je renomovaná společnost s téměř 50 000 zaměstnanci. Hlavní část jejího výrobního programu tvoří osobní automobily, mikrovlnné trouby, malé nákladní automobily a komerční dodávky.

Gui Cheng Sheng – hlavní technik úseku konečné montáže motorů technické divize společnosti Changan

V roce 2009 se tato společnost rozhodla, že vymění zastaralé nářadí za vyspělé, aby zvýšila kvalitu svého montážního procesu.

Společnost chce omezit možnost chybování operátorů prostřednictvím použití zařízení, které zajistí vždy přesně stejný utahovací moment. Protože parametry utahování lze vyhledat, mohou tyto údaje sloužit jako vědecký základ pro zlepšení jakosti a tvorbu opatření na manažerské úrovni,

Integrované řešení Desoutter je komplexní a jeho součástí jsou některé aspekty, které jsme opomenuli, a také určitá vysoce praktická doporučení, to vše v kombinaci s velmi příznivou cenovou nabídkou.

Kromě optimalizace našeho výrobního procesu nám společnost Desoutter pomáhá zlepšovat pracovní prostředí snižováním hladiny hluku a vytvářet komfortnější podmínky pro operátory používáním ergonomického nářadí.

Kromě nářadí jsme rovněž velmi spokojeni se službami, které nám Desoutter poskytuje. Tato společnost například uspořádala několik technických seminářů, v rámci kterých odborníci obou společností diskutovali o technických záležitostech, a na kterých Desoutter poskytl členům našeho týmu profesionální školení o technologiích pro utahování.

COMAC ČÍNA

Výrobce komerčních Commercial Aircraft Corporation of China (Comac) je státní podnik, který je největším výrobcem dopravních letadel v Číně. Tato společnost má rovněž pověření k celkovému plánování vývoje programů dálkové dopravy a regionálních proudových letadel a industrializace dopravních letadel v Číně. Commerce se podílí na výzkumu, výrobě a provádění provozních zkoušek dopravních letadel a souvisejících produktů, a také na marketingu, zajišťování servisu, pronajímání a provozu dopravních letadel.

Han Jianbing – náměstek ředitele pro konečnou montáž

Spolehli jsme na odlehčené nářadí od společnosti Desoutter, které nabízí výborný úchop, takže snižuje zátěž pracovníků při výrobě a současně pomáhá zvyšovat kvalitu výroby. Tato společnost pro nás vytvořila soubor individuálních řešení, která jsou dokonale přizpůsobena pro naše aplikace, a která si pochvalují všichni dotčení pracovníci.

To nám pomohlo zkrátit dobu výroby, zrychlit tempo produkce a zlepšit jakost našich výrobků při současném snížení nároků na pracovní sílu.

Společnost Desoutter je rychlý, efektivní a spolehlivý dodavatel nářadí, řešení a služeb. Díky svým rozsáhlým zkušenostem a průmyslovému know-how v odvětví leteckého průmyslu nás společnost Desoutter utvrdila v přesvědčení, že to je důvěryhodný partner!

DACIA RENAULT RUMUNSKO

Dacia je rumunská pobočka francouzské automobilky Renault. Společnost je největším rumunským exportérem a pátou největší automobilkou v Evropě z hlediska objemu výroby.

Florian Georgescu – vedoucí pro montážní linku motorů H4xx

Naše společnost spolupracuje s firmou Desoutter již 14 let od doby, kdy byl v Dacii poprvé implementován projekt Renault. Cílem bylo dosáhnout trvalého zlepšování kvality stávajících produktů a integrovat nové produkty v souladu s normami kvality Renault.

V současnosti zastávám pozici vedoucího montážního týmu pro motor Hxx, při kterém většina operací obnáší utahování. Používáme výhradně systémy od firmy Desoutter, protože zcela naplňují naše očekávání na výkonnost, trvanlivost, produktivitu a inovativní přizpůsobená řešení. Navíc umožňují plnou sledovatelnost výsledků utahování, čímž pomáhají zajišťovat vysokou úroveň celé výroby.

Jsem přesvědčen, že hlavní přednosti firmy Desoutter tvoří její uživatelsky příznivé softwarová rozhraní, spolehlivost a produktová rozmanitost. Jsme přesvědčeni, že pokračující technický vývoj utahovacích systémů Desoutter bude zárukou, že tyto systémy vždy udrží krok s nejnovějšími požadavky v tomto odvětví.

DELPHI TVS INDIE

Delphi-tvs je společný podnik Delphi Corporation (USA) a TV Sundaram Iyengar & Sons (Indie) vyrábějící dieselové motory pro osobní, sportovní, užitkové a víceúčelové vozy, lehká komerční vozidla, traktory a jednoválcové a dvouválcové motory.

A Srinivas Rao – zástupce generálního ředitele – PED

První pneumatické nářadí jsme začali dovážet ze Spojeného království před 23 lety, v roce 1991. Již od samého začátku nám firma Desoutter poskytovala špičkovou místní podporu, vynikající dostupnost náhradních dílů a kvalitní servisní zázemí. To vše pak během času dalo vzniknout spolehlivému partnerství.

Produkty byly od té doby mnohokrát zdokonaleny. S aktuálními modely nářadí Desoutter jsme velmi spokojeni: nikdy jsme již neměli problémy s kontrolami, ke kterým docházelo předtím.

Vše je zabezpečeno ve prospěch zákazníků, přesně v souladu s hodnotami, kterými se řídíme.

Rovněž oceňujeme skutečnost, že u nové generace nářadí nejsou žádná omezení, což nám poskytuje skutečnou flexibilitu z hlediska automatizace. Své výrobní procesy dokážeme přizpůsobovat v souladu s měnícími se cíli.

ELECTROLUX ITÁLIE

Electrolux je globální výrobce domácích spotřebičů, který nabízí důmyslně navržená a inovativní řešení pro domácnosti i firmy. Electrolux má v Itálii důležité výrobní jednotky s pěti továrnami vyrábějícími produkty pro profesionály i domácnosti.

Emanuele Quarin – odpovědný manažer závodu Porcia

Electrolux zahájil spolupráci s firmou Desoutter v roce 1980. Ta se v průběhu času stala velmi těsnou, zejména v souvislosti s vybavením továrny v Porcii vyžadující trvalá zlepšení, pro která Desoutter navrhl vylepšená řešení pro utahování a ergonomii práce.

Firmu Desoutter považujeme za partnera, který přijímá výzvy, a to již od roku 1991, kdy byl zahájen první projekt automatizace. Několikrát jsme zvažovali možnost spolupráce s dalšími společnostmi, ale nakonec jsme vždy zůstali u firmy Desoutter, protože u ní máme jistotu, že nám pomohou nalézt nejlepší možná řešení.

Také bych chtěl vyzdvihnout proaktivní přístup firmy Desoutter při vzájemném úsilí o nalezení nejlepších pracovních metod. Ten jsem skutečně ocenil v roce 2010, kdy s námi společnost Desoutter spolupracovala na projektu přechodu od pneumatického na elektrické nářadí s cílem splnit požadavky kvalitativních norem a dosáhnout úspor energie.

Skutečnost, že Desoutter právě slaví sté výročí své existence, jenom dokládá, že se jedná o společnost s vynikající historií, která i nadále pokračuje v provádění inovací. Skvělá kombinace zkušeností a inovace!

EMBRAER BRAZÍLIE

Embraer S.A. je brazilský koncern vyrábějící komerční, vojenská, manažerská a zemědělská letadla a poskytující služby související s leteckým průmyslem. Rovněž jde o největšího světového výrobce komerčních tryskových letadel s kapacitou do 120 cestujících a jednoho z předních brazilských exportérů.

Emílio Delfino de Souza Neto – specialista na oblast nářadí & Carlos Alberto Anderson – technik vývoje procesů

Vyhledáváme značky nabízející špičkové technologie pro náš neustále rostoucí a komplexní montážní proces, který vyžaduje naprostou přesnost při konstrukční výrobě letadel. Současně usilujeme o zajištění lepších ergonomických podmínek pro náš personál obsluhy. Takový byl začátek spolupráce mezi společnostmi Embraer a Desoutter před 25 lety, jejímž cílem bylo zvýšení produktivity a zlepšení ergonomických podmínek.

Víme, že Desoutter vždy usiluje o nové technologie, které mohou pomoci zlepšit náš provoz.

Protože firma Desoutter ví, že letecký průmysl vyžaduje specificky upravené produkty a stále větší specializaci, můžeme si být navíc jisti, že Desoutter vždy těmto požadavkům vyhoví. Příkladem může být akvizice společnosti SETITEC, která poskytuje řešení zaměřená specificky na náš segment.

Jestliže Desoutter dnes oslavuje stoleté výročí své existence, pak jsme přesvědčeni, že to je díky tomu, že to je silná a eticky vystupující společnost se zkušenostmi ve svém oboru, které reflektují potřeby trhu!

FAURECIA FRANCIE

Faurecia je francouzská skupina podnikající v oblasti vývoje a výroby zařízení pro automobilový průmysl. Společnost vyvíjí, vyrábí a prodává zařízení pro sedadla automobilů, systémy interiérů, technologie řízení emisí a zařízení pro exteriéry automobilů.

François Coulon – odborník na oblast utahování

V roce 1999 náš nejnovější zákazník požádal své dodavatele, aby věnovali speciální pozornost problematice kvality. Začali jsme nahrazovat pneumatické nářadí za elektrické v rámci řešení dodaných firmou Desoutter s cílem zajistit regulaci úhlového i momentového utahování.

Mně osobně velmi imponuje přístup, který firma Desoutter zaujala během naší spolupráce na projektu vývoje. Vždy si pozorně vyslechli naše specifické potřeby a následně ve spolupráci s námi připravili individuálně uzpůsobená řešení.

Dalším faktorem, který je pro nás velmi výhodný, je jejich celosvětová působnost. Například v Rusku jsme díky místní podpoře týmu Desoutter mohli velmi rychle uvést do provozu novou výrobní linku, díky čemuž jsme dosáhli významných úspor.

Dále pak musím zdůraznit efektivitu platformy spolupráce, Desoutter Cloud, díky které můžeme snadněji sdílet naše strategie a naše nejlepší montážní postupy mezi týmy Desoutter a Faurecia po celém světě.

GENERAL MOTORS S.A. JIŽNÍ AFRIKA

General Motors je americký koncern s mezinárodní působností, který se zabývá vývojem, výrobou, propagací a prodejem vozidel a dílů pro vozidla. V rámci koncernu jsou vozidla vyráběna v 37 zemích pod 10 různými značkami. V Jižní Africe koncern General Motors montuje například užitkový Chevrolet, základní verzi Chevrolet Spark, lehká komerční vozidla Isuzu a nákladní automobily Isuzu.

Graham Bell – technický vedoucí

Naše partnerství se společností Desoutter začalo otevřením závodu na výrobu modelu Opel Corsa Plant v roce 1996. V té době bylo rozhodnutí spolupracovat výhradně se společností Desoutter motivováno přítomností místní pobočky zajišťující servis, znalostí místního prostředí a výrazně konkurenční cenou projektu.

Vzpomínám si, že společnost Desoutter měla nejlepší prezentaci a mnohem lepší produktové znalosti než všechny ostatní konkurenční firmy.

Požadavky naší společnosti zahrnovaly včasnou dodávku a montáž, zajištění kvality a spolehlivost: zpětně mohu říct, že nabídnutá technická podpora zdaleka předčila má očekávání!

V naší společnosti jsme vždy otevřeni novým výzvám a projektům a Desoutter nám pomáhá ubírat se tímto směrem díky trvalým inovacím. Desoutter nyní oslavuje stoleté výročí své existence a je nutno říct, že tato společnost vždy dostává výzvě globálního obchodu díky své vysoce specializované odbornosti ve velmi specifickém segmentu.

HELLA AUTOMOTIVE MEXIKO

Hella je přední výrobce světlometů, koncových světel a mlhových světel pro automobilový průmysl. Tento koncern má vlastní prodejce a partnery ve více než 100 zemích, včetně Mexika. Na trhu s autopříslušenstvím a do servisů Hella dodává kompletní a neustále se rozšiřující sortiment dílů pro nejdůležitější oblasti zahrnující osvětlení, elektroinstalaci, elektroniku a teplotní regulaci.

konstrukční manažer

Před 10 lety jsme začali používat systém CVIS od firmy Desoutter, abychom zlepšili kontrolu kvality u kritických plastových spojů. V té době jsme provedli hodnoticí test s cílem porovnat technické vlastnosti, parametry nastavení, místní servis a podporu a dostupnost nástrojů. Desoutter splnil všechna naše očekávání.

Tyto vynikající výsledky nás utvrdily v záměru pokračovat ve spolupráci při naplňování našich specifických výrobních potřeb a firma Desoutter se stala celosvětovým dodavatelem pro naši značku.

Toto nářadí představuje vynikající řešení našeho aktuálního procesu montáže a zejména pak oceňujeme jeho trvanlivost: máme nářadí s více než 3 miliony cyklů bez jakýchkoliv problémů. Navíc můžeme používat snadno nastavitelný software s uživatelsky přívětivým rozhraním.

Kromě výkonnosti nám Desoutter trvale umožňuje, abychom se lépe seznamovali se strategiemi a procesy utahování a současně nám poskytuje podrobné technické informace, na jejichž základě dokážeme obstát v konkurenčním prostředí.

HELLA AUTOTECHNIK NOVA ČESKÁ REPUBLIKA

Společnost Hella Autotechnik Nova je přední výrobce světlometů, koncových světel a mlhových světel pro automobilový průmysl.

Karel Volcik – manažer pro montážní technologie

Spolupráce s firmou Desoutter začala v roce 2007. V té době jsme hledali vyspělé technologie pro zlepšení našich výrobních procesů, zejména pak řešení pro vícečetné cykly utahovacích momentů a programovatelné techniky utahování.

Firma Desoutter nám nabídla inovativní systémy přizpůsobené potřebám našeho provozu a pomohla nám dosáhnout našich cílů!

Od samého začátku na nás udělaly dojem nejenom různé aspekty, například pevnost, odolnost a životnost s nízkými požadavky na údržbu, ale také přesnost a velmi vysoká úroveň schopností.

Tým technické podpory společnosti Desoutter nám následně pomohl optimalizovat techniky utahování a poskytl nám nejnovější utahovací technologii. Nyní můžeme monitorovat specifické výsledky u každého utahovaného spoje. Rovněž máme přehled nad všemi klíčovými parametry pro utahování, což nám pomáhá dodržovat požadavky na shodu během montáže.

Díky řešením od Desoutter jsme si nyní jisti, že můžeme dosáhnout požadovaných parametrů a zajistit 100% kvalitu v našich výrobních procesech.

HERO MOTOCORP LIMITED INDIE

Hero motocorp ltd je indický výrobce motocyklů a skútrů se sídlem v New Delhi a přední světový výrobce jednostopých vozidel. Společnost si klade za cíl stát se globálním podnikem naplňujícím potřeby svých zákazníků na mobilitu a současně udávat směr v oblastech technologií, stylu a kvality.

AK Taneja – generální ředitel – výrobní inženýrství

Naše společnost se rozrostla velmi rychle, když svou výrobu zvýšila téměř pětinásobně z 2000 motocyklů vyrobených denně v jednom závodu na současných více než 9000. S firmou Desoutter jsme začali spolupracovat, abychom dokázali zvládnout tento nárůst při zachování našeho hlavního cíle: nulové reklamace našich produktů!

Po 10 letech vzájemně výhodného vztahu můžeme bez zaváhání říct, že naše výrobní výsledky jsou vynikající a zahrnují motocykly světové úrovně nesoucí naši značku. Výsledek: nulové reklamace od zákazníků a vynikající statistika bezpečnosti.

Tým Desoutter, který je vysoce specializovaný a motivovaný, nám poskytuje služby jako pro nejlepší zákazníky. K naší spokojenosti přispívají nabídkou nových řešení a individuálních služeb, které vždy poskytují včas.

Vše nejlepší celému týmu Desoutter a přejeme vám další růst, oslavte to ve velkém stylu!

HINDUSTAN AERONAUTICS LIMITED INDIE

Tato státní společnost, která je řízena indickým ministerstvem obrany, podniká především v oblasti leteckého průmyslu, což obnáší výrobu a montáž letadel, leteckých a souvisejících komunikačních zařízení a rovněž je provozovatelem letišť.

Rakesh Kumar Mishra – náměstek GŘ- IJT Assembly

Naše spolupráce s firmou Desoutter začala v roce 1989. V té době naše staré divize neměly informace o existenci nového nářadí na trhu. Tým firmy Desoutter u nás udělal asi 10 až 15 prezentací přicházeli k nám minimálně jednou měsíčně a vždy uspořádali technické konzultace v rámci kterých poskytli školení pro naše techniky. Po uspořádání mnoha konzultací se zpětnou vazbou nám nabídli zakázková a realistická řešení, která by nám pomohla provést modernizaci s využitím produktů špičkových technologií! Ještě dnes stále těžíme z výhod jejich působení, protože za tu dobu náš vztah přerostl ve skutečné partnerství tým firmy Desoutter je s námi v nepřetržitém kontaktu.

D. Rajasekaran – náměstek GŘ, divize letadel

A trvanlivost nářadí je skutečně mimořádná: stále používáme 30 let staré nářadí u některých výrobních linek!

Desoutter vždy překročí rámec původního požadavku a navrhne alternativní řešení, která jsou pokaždé velmi vhodná. Tímto způsobem nám pomáhají optimalizovat náš výrobní proces v souladu s požadavky na konstrukční a montážní operace.

Přejeme firmě Desoutter, aby se úspěšně rozvíjela až do svého 200letého výročí a věříme, že nám bude i nadále poskytovat podporu!

IRKUTSK AVIATION PLANT RUSKO

Irkutsk Aviation Plant je součástí společnosti Sukhoi aircraft, která je známá především jako výrobce letadel Sukhoi. Společnost konstruuje, staví a uvádí na trh špičkový model letadla a zajišťuje pro něj podporu. Společnost rovněž nabízí vysoce rozmanité portfolio produktů zahrnující bojový výcvikový letoun Yak-130, bezpilotní letadla a komponenty pro dopravní letadla Airbus.

Georgi Polyakov – zástupce vedoucího divize předvýroby

Když jsme spouštěli program výroby komponent pro Airbus A320, naši mezinárodní partneři nám doporučili, abychom zvážili použití nářadí od britsko-francouzské značky Desoutter. Usilujeme o nářadí, které bude maximálně spolehlivé a produktivní s minimálním počtem zmetkových produktů, a já mohu s jistotou říct, že nářadí Desoutter zcela splnilo naše očekávání.

S firmou Desoutter jsme rovněž spolupracovali v rámci projektu MS-21, což je dopravní letadlo středního doletu využívající vyspělé technologie. Procesy výroby a kontroly kvality letounu MS-21 jsou mimořádně náročné a vyžadují nasazení montážního vybavení se špičkovými technologiemi. Ukázalo se, že je nemožné vrtat otvory v požadované kvalitě bez použití speciálního nářadí, například vrtaček s automatickým posuvem.

Společnost Desoutter byla jediným výrobcem schopným zajistit řešení přinášející požadované finální výsledky.

Navíc bych chtěl ocenit vysokou úroveň znalostí na straně odborníků Desoutter, kteří nám poskytovali profesionální poradenství při výběru vybavení. Nejenom že jsme dosáhli požadované kvality, ale také se nám podařilo zkrátit doby montáže a výrazně snížit náklady na jeden vyvrtaný otvor.

JOHN DEERE ŠPANĚLSKO

John Deere je jedním z největších světových výrobců zemědělské techniky na světě. John Deere Iberica zaměřuje svou činnost na výrobu traktorů a v současnosti se specializuje na špičkové kvalitní komponenty a kvalitní produkty pro zemědělství, stavebnictví a stroje pro projekty na zelené louce.

Carlos Miguel Hernanz Torres – výrobní technik

Naše spolupráce s firmou Desoutter začala v rámci procesu kontinuálního zlepšování našich kvalitativních standardů a plánu na zavedení nejmodernějších utahovacích technologií.

Kontinuální zlepšování, nejenom z hlediska kvality, ale také proaktivní přístup vůči ekonomičtější a vyšší produktivitě: v tomto kontextu pro nás firma Desoutter vytvořila zakázková řešení.

Jedná se o společný podnik spojili jsme naše přednosti, abychom mohli dosáhnout náročných cílů, které jsou pokaždé jiné.

Utahovací řešení od společnosti Desoutter jsou využívána nejenom při výrobě, ale také k zajištění vyšší kvality produktů. Velmi mnoho jsme se naučili a v současnosti máme vlastní normu pro utahování.

Kromě vlastních produktů si ceníme také školení pro zákazníky, které nám pomáhá zavádět nová řešení.

JAGUAR LAND ROVER ANGLIE

Jaguar Land Rover je největší automobilka ve Spojeném království. Hlavním předmětem její činnosti je konstrukce, vývoj, výroba a prodej vozidel značek Jaguar a Land Rover. Jen pro zajímavost, Jaguar původně vyráběl sajdkáry k motocyklům, a teprve později začal konstruovat osobní automobily. Land Rover se zase honosí historií druhé nejstarší značky čtyřkolových vozidel na světě.

Richard Isaac – hlavní technik SUV – řízení vyspělých výrobních procesů

Jaguar Land Rover používá DC nářadí od Desoutter od roku 1985, ale pro mě osobně spolupráce s touto firmou začala v roce 1998, když jsme zaváděli nový Range Rover v Solihull. Cíle naší společnosti zahrnovaly uvedení nejlepšího luxusního terénního vozu 4x4 se špičkovou kvalitou na trh a dosažení výjimečné spokojenosti zákazníků.

Řešení Desoutter nám umožnila dosáhnout kvalitu, plnou sledovatelnost a správnou dobu taktu. Dodané systémy jsou vysoce flexibilní, umožňují snadné přesunování procesů z jedné řídicí jednotky na další, díky čemuž můžeme zpětně vyvažovat výrobní sekvence.

Společnost Desoutter má zkušenosti s automobilkami po celém světě a naslouchá našim potřebám. Jejich tým s námi úzce spolupracuje, což dává vzniknout silnému partnerství.

V současnosti je Desoutter úspěšná společnost, která si udržuje náskok před konkurencí, a to i v prostředí celosvětového ekonomického útlumu v posledních letech.

MAHINDRA & MAHINDRA INDIE

Společnost Mahindra & Mahidra byla založena v roce 1945 s cílem obchodovat s ocelí. V průběhu času se aktivity společnosti rozšířily na mnoho nových činností, které zahrnují všechna hlavní odvětví moderní ekonomiky: například letecký průmysl, zemědělství, automobily, komponenty, obrana, energie, zemědělská zařízení, finance a pojištění, informační technologie, logistika a dvoustopá vozidla.

MBS Tuli – VP Central Manufacturing Engineering

Po firmě Desoutter jsme nejdříve chtěli, aby nám umožnila výrobu traktorů, ze kterých neuniká olej, a aby zajistila odpovídající komfort pro pracovníky montáže traktorů, odstranila jejich únavu a zavedla ergonomické nářadí. Jejich tým zvládl splnit všechny tyto úkoly, a navíc se mu podařilo odstranit NVA (činnosti bez přidané hodnoty).

Pro nás je společnost Desoutter preferovaným partnerem: poskytují nám podporu formou jejich alternativního myšlení a jejich tým pro nás dokonce provedl aktivity výzkumu a vývoje i navzdory skutečnosti, že to pro ně znamenalo dočasnou obchodní ztrátu.

Našim 400 zaměstnancům poskytli školení o jejich technologii formou špičkově profesionálních seminářů pořádaných vysoce specializovaným týmem. V jednom z našich závodů jsme dokonce oslavovali „Tech day“: informace a školení poskytnuté firmou Desoutter jsou pro náš tým nepostradatelné.

V současnosti díky firmě Desoutter klesla poptávka po náhradních dílech a naši operátoři pracují mnohem efektivněji.

MASCHINENFABRIK REINHAUSEN NĚMECKO

Maschinenfabrik Reinhausen patří mezi přední společnosti v oblasti silnoproudé energetiky a její hlavní obor činnosti je regulace výkonových transformátorů (s přepínáním odboček). Společnost působí ve všech oblastech, které nějakým způsobem zahrnují tok elektrické energie, a v současnosti více než 50 % celosvětových toků elektrické energie proudí přes jejich zařízení.

Christian Sauerer – plánování montáží

S firmou Desoutter jsme začali spolupracovat v roce 2009 kvůli širokému spektru jejich sortimentu a vysoké úrovni flexibility.

Velkou výzvou při práci s těmito novými systémy bylo nejprve vytvořit správný program pro každý šroub a definovat správnou strategii, a následně ve spolupráci s firmou Desoutter vyvinout individuální řešení pro mnoho poloh šroubů, které nejsou přístupné pro klasické šroubovací systémy.

Ve finále nám nářadí Desoutter umožnilo dosáhnout zvýšení kvality lidské práce, reprodukovatelné výsledky a snížení investic pro zajištění jakosti. Navíc se podařilo snížit počet nástrojů na jedno pracoviště, hlučnost a dobu montáže analýzy výsledků utahování naše úsilí z velké části potvrzují.

Kromě vlastních produktů máme i efektivní servisní smlouvu, díky které máme krátké doby odezvy a získáváme správná řešení.

MASERATI ITÁLIE

Maserati je italský výrobce luxusních automobilů, který má trvale důležitou roli v historii vývoje a kultury sportovních vozů.

Giovanni Torraca - PIM (manažer pro zlepšení procesů) závodu Grugliasco

V současnosti Maserati spolupracuje s firmou Desoutter již tři roky.

Tato spolupráce se zrodila na základě potřeby rychle vybudovat montážní linku, která bude mít stejné standardy a výsledky sledovatelnosti, jaké byly dosaženy v Srbsku.

Byli jsme si naprosto jisti, že jakmile budou produkty Desoutter (řada CVI3 a Multi CVIL) namontovány, budou vyhovovat požadavkům našich vnitropodnikových systémů.

Firma Desoutter dokázala vyhovět našim potřebám a splnit požadované normy jakosti (...).

Společnost Desoutter měla klíčovou roli při zavádění řešení, zejména během etapy spouštění prototypu Quattroport, a rovněž dokázala vyvinout komunikační protokol, který zajistil plnou sledovatelnost výsledků utahování.

Byl jsem překvapený, když jsem zjistil, že Desoutter oslavuje stoleté výročí: tato značka za tu dobu urazila skutečně velký kus cesty, zejména v oblasti automobilového průmyslu, což vůbec není snadné!

PSA PEUGEOT CITROËN FRANCIE

PSA Peugeot Citroën je francouzský nadnárodní výrobce automobilů a motocyklů prodávaných pod značkami Peugeot a Citroën. Aktuální strategií PSA je vyrábět co nejblíže svých cílových trhů, kdy je mezinárodní růst reflektován zvyšujícím se počtem obchodních jednotek v Latinské Americe, Číně a zbytku světa.

Bernard Verdu – manažer postupů pro utahování

Naše společnost hledala francouzského partnera, který by dokázal splnit naše okamžité potřeby týkající se spolehlivosti a dodacích lhůt a současně byl ochotný uzavřít skutečné technologické partnerství s cílem vytvářet řešení, která by odpovídala našim budoucím požadavkům.

Kromě skutečnosti, že poskytnutá řešení vždy naplnila naše očekávání, toto partnerství je rovněž cenné, protože firma Desoutter má obrovské zkušenosti s naším odvětvím, do kterého přináší své vysoce odborné znalosti.

Firma Desoutter v současnosti oslavuje 100 let inovací a já musím říct, že PSA Group je hrdá na to, že mohla přispět k její dlouhověkosti: filozofie našeho partnerství pokračovala stejným způsobem jako myšlení týmů Desoutter, a to i navzdory obtížnému ekonomickému prostředí.

RENAULT FRANCIE

Renault je francouzský nadnárodní výrobce vozidel. Společnost vyrábí sortiment osobních automobilů a dodávek, a v minulosti také nákladní automobily, traktory, tanky, autokary a vlakové jednotky autorail.

Michel Huzé – technický vedoucí úseku utahování hnacích jednotek

Hledali jsme alternativní řešení k postupům používaným v té době, které měly za následek znečišťování ovzduší kvůli nadměrnému používání oleje a také byly rizikové kvůli vysoké hladině hlučnosti, které byli vystaveni operátoři. Rovněž jsme chtěli zjednodušit úkony údržby a vyvinout produkty, prostřednictvím kterých by personál mohl interagovat s digitálním ovládáním výrobní linky.

Díky firmě Desoutter jsme mohli modernizovat naše systémy prostřednictvím standardizace prostředků a metod používaných v našich různých závodech.

V té době značka nesla název Georges Renault a my jsme byli velmi spokojeni s profesionalitou a dostupností týmu, se kterým jsme spolupracovali. Proto ve spolupráci pokračujeme i nadále.

Produkty Desoutter v současnosti používáme nejenom na našich mechanických výrobních linkách, ale také u počátečních fází prototypů.

Pokud bych měl firmu Desoutter doporučit jiné společnosti, pak bych zdůraznil kvalitu a použitelnost produktů, snadné programování, flexibilitu a modulární koncept údržby.

RENAULT SAMSUNG JIŽNÍ KOREA

Renault Samsung je jihokorejská automobilka. Společnost, která byla založena pod názvem Samsung Motors, je pobočkou Renaultu od roku 2000.

Dongyoung Kim – technik výrobních postupů

Když naše společnost vyvíjela převodovku dieselového motoru s duální spojkou s malým zdvihovým objemem pro export modelu SM5, nakoupili jsme otevřené očkové klíče pro spoje mezi motorem a převodovkou. Hledali jsme společnost, která by byla schopná splnit naše požadavky přímo od spuštění nového projektu. Společnost Desoutter všem těmto požadavkům vyhověla.

Nejdříve jsme vyvinuli nový koncept nástrojů, ale tato aplikace byla neúspěšná. I když jsme učinili pozdní objednávku, Desoutter nám vždy dodala vzorový nástroj včas. Zrovna tak zajistila podporu potřebnou k tomu, abychom mohli splnit harmonogram hromadné výroby. Z jejich strany vždy přišla rychlá odezva a následné řešení.

Nářadí Desoutter se snadno používá, je trvale kvalitní my s ním jsme mimořádně spokojeni.

V současnosti firmu Desoutter považujeme za partnera a poskytovatele řešení, a nikoliv jako dodavatele, jehož jediným zájmem je prodat nám co nejvíce produktů.

TATA MOTORS INDIE

Tata Motors Limited je největší indická automobilka. Má vedoucí postavení ve všech segmentech komerčních vozidel a současně patří mezi přední výrobce osobních vozidel, vozidel střední třídy a užitkových vozidel. Také to je pátý největší výrobce nákladních automobilů a čtvrtý největší výrobce autobusů na světě.

Kamaljeet Singh – manažer - Auto Project Department

Tata Motors Ltd spolupracuje s firmou Desoutter již patnáct let.

Usilujeme o vyspělé technologie, které budou odolné, trvanlivé a spolehlivé a současně budou mít nízké nároky na údržbu. Také musí být dostatečně přesné a nabízet vysokou úroveň možností a řešení, které bezezbytku splní všechny naše požadavky.

Zejména oceňujeme podporu ze strany místních prodejců a techniků prodeje, díky čemuž se můžeme spolehnout na rychlou a efektivní zpětnou vazbu.

Desoutter své produkty dodává vždy včas a někdy dokonce i před dohodnutým termínem dodání!

Dle mého názoru společnost Desoutter vyniká zejména ve třech základních aspektech: profesionalita a produktivita technických a servisních týmů, kvalita technologie a vynikající poměr kvality a ceny.

TOYOTA AUTO BODY CO. LTD JAPONSKO

Toyota auto body Co., Ltd. je výrobce malých dodávek, SUV vozidel, užitkových vozidel a vozidel se speciálním vybavením v rámci skupiny Toyota. Společnost rovněž vyvíjí kompaktní vozidla s elektrickým pohonem, která rozšíří možnosti osobní mobility příští generace.

Takehiro Kozaki – manažer skupiny

V roce 2010 jsme hledali alternativní možnosti pro řešení dodávky utahovaček. Na základě analýzy nákladů, výkonnosti, všestranného použití a technických parametrů jsme navázali spolupráci s firmou Desoutter Tools.

V současnosti Toyota Auto Body vyměnila 10 % svého pneumatického nářadí za nářadí Desoutter EB v mateřském závodě a jejich montáž probíhá rovněž ve dvou dalších hlavních závodech.

K popisu předností firmy Desoutter bych použil japonský výraz „choudo-ii“, což znamená „tak akorát“. To zahrnuje cenovou dostupnost, použitelnost a úroveň kvality, které by nešlo dosáhnout bez kompletních specifikací.

Toyota Auto Body nyní považuje Desoutter za „přesně vhodného“ partnera. Prosím, pokračujte ve vývoji nových produktů pro trvale vysokou úroveň výkonnosti!

VOLVO GROUP TRUCK OPERATIONS USA

Skupina Volvo je přední světový výrobce nákladních automobilů, autobusů, stavebních strojů a pohonných systémů pro námořní a průmyslové použití. Volvo Group Trucks Technology je hlavním místem technického rozvoje společnosti. Zde probíhá většina výzkumu, vývoje motorů a nákupů v rámci celé Volvo Group.

Kunjan Tokekar – manažer – výrobní technologie

Když Volvo zahájilo spolupráci s firmou Desoutter na začátku 21. století, cíl byl stejný jako dnes: stát se nejlepším světovým výrobcem dieselových motorů o objemu 11 l, 13 l a 16 l a robotických převodovek. Naše celkové úsilí o zajištění kvality se odráží ve všem, co děláme z hlediska našich lidí, produktů a procesů.

Hledali jsme výrobce nářadí, který by měl stejnou vizi a současně mohl vykázat solidní historické reference o činnosti, servisu a poskytování podpory v našem náročném odvětví.

Od samého začátku personál firmy Desoutter věnoval čas tomu, aby se seznámil s našimi potřebami, starostmi a koncepty a dále je s námi prodiskutoval. Díky tomu výsledná řešení perfektně reflektují náš obchodní model a naše výrobní a montážní potřeby.

Desoutter rovněž poskytuje servis a podporu na vysoké úrovni. To vede k vytvoření důvěry a efektivnějšího a účinnějšího pracovního prostředí a produkce. V současnosti s námi dokonce spolupracovali na odstranění mnoha IT/softwarových problémů a problémů s nářadím a během 3 dnů uspořádali brainstormingové diskuze.

Cart

Váš košík

Položka odstraněna. Vrátit zpět